img
Павільйон бізнес-класу облицьований міддю | Комплекс Дах

Павільйон бізнес-класу облицьований міддю

Металевий фасад

Новий павільйон в центрі житлового комплексу в Мюнхені демонструє як архітектурний задум і його безпосередня реалізація можуть утворювати чудовий симбіоз. Особливістю павільйону є облицювання двокомпонентного корпусу, яке виконане з золотисто-блискучої міді  TECU Gold.

Розбудова нового житлового комплексу «Baumkirchen Mitte» розпочалася у 2013 на території колишнього залізничного депо поруч з ландшафтним парком. На території розміром 130 000 кв.м. розмістилися житлові будівлі з приватними садами та озелененою навколишньою територією. На цій території міське управління виділило 400 кв.м. у видимій частині району під будівництво комерційного павільйону бізнес-класу для ріелтерської компанії «Baumkirchen WA 1 GmbH & Co».  Архітектурне бюро «Delugan Meissl Associated Architects», яким доручити спроектувати будівлю, втілює складний задум – вирізнити споруду серед інших будівель в той же час зберегти комфорт для мешканців. Не тільки створення проекту, а й його втілення стали викликом також і для будівельної компанії.  Саме тому, реалізацію креслень було передано відомому майстру Майку Флейшеру, який вже відзначився у минулому якісними роботами з металу.

Філігранна конструкція

Компетенція Майка Флейшера допомогла покрити всю поверхню фасадів і даху діагональними ромбовидними листами. Складність полягала в тому, що косі шви важко монтувати при куті нахилу даху 7 градусів. Згідно до технічних правил і норм експлуатації металоконструкцій, косі шви ромбовидної конструкції підходять для даху, з кутом нахилу 25 градусів.

Крім цього, всі вертикальні і горизонтальні кути будівлі мали бути гладкими і не мати гострих закінчень, які могли виникнути під час загину облицювального матеріалу. Це потребувало справді філігранної роботи. Спочатку на фасаді був запланований ромбовидний візерунок, який мав утворитися завдяки зістикованими між собою без розривів листами міді розміром 60х60 см. Однак, в процесі обговорення специфіки роботи, Майк Флейшер запропонував змінити форму листа на косий паралелограм розміром 60х120 см. Це дозволяло загинати лист по діагоналі і, таким чином, викласти візерунок цілими частинами без жодних кутових з’єднань.

Вмонтована ринва замість підвіконника

Основою будівлі є залізобетонна конструкція з теплоізольованою дерев’яною опалубкою товщиною 24 мм. Проточно-зливні отвори були розміщені в віконних конструкціях, а також на нижніх та верхніх кінцях фасаду. Міцна конструкція з опалубки і цікаве рішення з дренажним відводом – створили цільну конструкцію, яка не піддається атмосферним коливанням і може служити роками.

Під-дахова конструкція

Оскільки дизайн фасаду з ромбовидними слайдами мав плавно перетікати в аналогічний дизайн даху, Майку Флейшеру потрібно було знайти правильне технічне рішення стосовно дахової конструкції. Перш за все, потрібно було створити додатковий водонепроникний рівень, щоб забезпечити вологостійкість даху. Для цієї цілі, архітектурне бюро «Maisch Wolf Architekten» і Майк Флейшер, що відповідали за якість виконаних робіт, спільно розробили багаторівневу, складну конструкцію. Спочатку проводиться кладка пароізоляційної плівки на бетон, а в місцях стикування лат монтується двошарова ізоляційна плівка. Далі вистеляється паронепроникна мембрана, що фіксується 4х6 латами, щоб утворити перший рівень вентиляції. «Така конструкція забезпечує приміщенню якісну вентиляцію і захищає від гниття деревини під дією вологи» – пояснює Майк Флейшер.

Ще один виклик – виклик природнього освітлення

Встановлені на даху світлові тунелі додали як естетичного вигляду будівлі так і складності в конструкції. Всі 3 тунелі мають різні форму і розміри. Аби визначити необхідні розміри і метод побудови, компанія Майка Флейшера розробила паперовий макет. Це був ще один прояв неймовірної професійності компанії Флейшера.

«Монтаж цих тунелів – ще одне проблемне місце, яке ми повинні були вирішити. Дерев’яна конструкція розроблялась як 100% герметична мушля, і будь-яке монтування додаткових елементів, могло порушити цю герметичність. Тому встановлення світлових люків зайняло навіть більше часу, ніж будівництво всієї конструкції павільйону. Але ми це зробили!» – говорить Майк Флейшер.

Інші проекти

Знижка 30% на весь асортимент керамічної черепиці

Спеціально до початку будівельного сезону пропонуємо скористатися акційною програмою

Детальныше
icon
0

наразі ваш кошик пустий'