Як зробити дах на будинку і який дах краще

Робимо дах будинку із сучасних будівельних матеріалів своїми руками

Кожен власник дачі або котеджу хоча б раз думав про те, що треба детально розібратися, як зробити дах будинку самостійно.

Але перед тим, як почати вивчати необхідну інформацію, варто розглянути конструктивні особливості всіх різновидів дахів. У цій статті ми ретельно розберемо головні вимоги до конструкційних властивості покрівлі та як побудувати дах.

Основними з них є:

 • Високий коефіцієнт механічної міцності, витримує не тільки вагу даху, але і сильний вітер. Також міцність даху дозволяє виробу впоратися з численними сніговими опадами.
 • Мінімальна вага даху.

Сьогодні існує два різновиди матеріалу, що відрізняються конкретними конструктивними особливостями:

 • Плоский тип;
 • Скатний (з наявністю або відсутністю горищного приміщення).

Незаперечні переваги облаштування скатної покрівлі

Облаштовувати дах будинку з горищем дуже вигідно, оскільки:

 • Ви будете забезпечені додатковим господарським приміщенням, в якому можна зберігати безліч необхідних речей.
 • Через деякий час горище можна переобладнати в мансарду, яка буде вважатися повноцінним житловим приміщенням.
 • Будівництво горищного приміщення істотно збільшує рівень загальної вентиляції споруди.
 • Горище є додатковим теплоізоляційним шаром між навколишнім середовищем і будинками. При будівництві горища надзвичайну увагу акцентують на його утепленні.

Плануємо будівництво покрівлі самостійно

Зараз ми докладніше ознайомимося з правилами облаштування покрівлі приміщення без допомоги фахівців. При цьому вдасться визначитися із самою висококласною варіацією майбутньої покрівлі.

Нижченаведені рекомендації є умовними і можуть бути відкоректовані для кожного випадку в індивідуальному порядку. При цьому враховуються всі зовнішні умови для того, щоб побудувати дах.

Підібрати ухил покрівлі необхідно виходячи з:

 • Районів. У місцях з підвищеною кількістю опадів, кут нахилу даху повинен відповідати приблизно 45 градусам. У районах, яким притаманні сильні вітрові потоки, дах повинен мати більш пологий нахил.
 • Штучних матеріалів (по типу шиферу та інших). Такі типи матеріалів експлуатують на скатних різновидах покрівлі, кут конструкції яких рівносильний, щонайменше, 22 градусам. Це дозволяє уникнути появи протікання в стикових місцях.
 • Ухилу. Чим більшим буде градус ухилу, тим більше матеріалів для даху знадобиться придбати. Це разюче відобразиться на грошових витратах в ході будівельного процесу покрівлі.

Головною деталлю конструкції даху прийнято вважати кроквяну систему.

Кроквяна система налічує такі конструкційні деталі:

 • крокв;
 • обрешітки;
 • різновиди підкосів;
 • мауерлат та інше.

Зверху несучої конструкції необхідно здійснити укладання таких шарів покрівлі:

 • гідроізоляція;
 • теплова ізоляція;
 • пароізоляція;
 • контробрешетування;
 • відповідне покриття даху.

Будь-який тип матеріалу повинен характеризуватися підвищеним коефіцієнтом механічної міцності. Це дозволить даху витримати свої ж габарити і впоратися з негативними атмосферними впливами ззовні. Рівень міцності гарантує захист від вітряних поривів, дощових опадів і снігу.

Початковий етап побудови покрівлі своїми руками

Процедура установки даху, зазвичай, починається з монтажу опорного бруса, також відомого, як мауерлат. Цю деталь закріплюють до стіни, використовуючи відповідні дроти і анкери. По закінченню установки цього бруса необхідно зайнятися монтажем крокв. Їх перетин потрібно буде вибрати, відштовхуючись від наведених нижче нюансів:

 • показник довжини кроку між кроквами;
 • градус ухилу покрівлі;
 • навантаження на покрівлю;
 • показник довжини крокв.
 • Установка опорного бруса на стіну.

Із застосуванням спеціальних накладок верхній кінець крокв необхідно закріпити до конькового брусу. Щоб зробити конструкцію покрівлі більш надійною і стійкою, потрібно між стійками і прогонами влаштувати підкоси.

Брус для облаштування крокв обов’язково повинен бути підданий обробці за допомогою відповідних складів на хімічній основі. Ці склади допоможуть уникнути раннього гниття. Щоб крокви з’єдналися один з одним необхідно застосувати відповідні болти і цвяхи.

Перш ніж вкрутити болти, спочатку потрібно просвердлити деревину. Це дасть можливість істотно спростити скріплення складових покрівлі.

Перелік сучасних матеріалів для покрівлі

Серед широкомасштабного асортименту матеріалів для покрівлі найбільш вигідними вважаються:

Керамічна черепиця. Для цього матеріалу для покрівлі характерні наступні переваги:

 • Керамічна черепиця є екологічно чистою;
 • Стійкою до займання;
 • Стійкою до сильних морозу;
 • Шумоізоляційною;
 • Має низький коефіцієнт теплової провідності;
 • Відрізняється прекрасною паропроникністю;

Цей різновид покрівлі примітний довгим терміном користування (50-100 річна експлуатація користувачам гарантована). Всі ці роки черепиця з кераміки для покрівлі буде зберігати свої властивості. Керамічний дах буде практичним та естетичним.

 • Металочерепиця. Цей матеріал відрізняється стійкістю до корозії металу і до УФ-променів. Покрівля з металочерепиці має малу вагу, її комфортно обробляти. Цей різновид матеріалу стала затребуваною за рахунок різноманітності колірних відтінків, можливостей вигинів і відмінних фактур.
 • Черепиця з бітуму. Цей тип будівельного матеріалу для покрівлі характеризується надзвичайною еластичністю. Це дає можливість покриття криволінійних ділянок покрівлі. Бітумна черепиця витримує негативні фактори навколишнього середовища, її можна з легкістю укласти. У порівнянні з іншими різновидами черепиці, цей вид має не такий тривалий термін користування, але меншу вартість.

Паро-, гідро- і теплова ізоляція – інноваційні технології зведення покрівлі

По закінченню настановного процесу кроквяної системи до неї необхідно прибити контробрешетку. Цей будівельний елемент сприяє збільшенню площі покриття покрівлі. Також деталь створює вентиляційний зазор між тепловою ізоляцією і гідроізоляцією. Цей зазор дозволяє вивести з-під утеплювача водяний конденсат, який негативно впливає на покрівлю в ході користування нею. Поверх контробрешетування потрібно встановити гідроізоляційний шар. Його потрібно укласти з запасом на випадок теплорозширення. Гідроізоляція дає можливість пропуску пара з дому в утеплювач, але не дозволяє волозі потрапити всередину споруди.

По завершенню установки гідроізоляційного шару, до крокв прикріплюється поперечна обрешітка. Завдяки цьому елементу матеріал для покрівлі й буде триматися. Ця складова виготовляється з висококласного бруса, закріплюється перпендикулярно по відношенню до крокв.

Вибираючи певні матеріали для покрівлі може знадобитися суцільна обрешітка (рулонна покрівля з бітуму, сталеві листи та інше). Ці вироби укладаються так, щоб залишався зазор. Це гарантує кращі для користувача умови і компенсує температурні розширення матеріалів.

Коли здійснюється укладання покрівлі, потрібно встановлювати матеріали знизу-вгору і справа наліво. Вони повинні бути покладені поверх обрешітки.

Кожна з різновидів покрівлі по-різному кріпиться. Черепицю з бітуму можна укласти з використанням відповідного клею і цвяхів. Металочерепицю і шифер із застосуванням подовжених цвяхів.

Після установки гідроізоляційного шару і матеріалів для покрівлі, починайте виконувати теплоізоляцію. Для цього оптимально застосувати натуральні екологічні матеріали: кремнійорганічну плиту або мінеральну вату.

Для екологічного утеплення можуть використовуватись водорості, тирса, солома та інші вироби природного походження.

Облаштування покрівлі своїми руками

З внутрішньої сторони не обходиться без пароізоляції. Це важлива деталь, завдяки якій можна захистити покрівлю від скупчення конденсату. В іншому випадку конденсат утворювався б на межі поділу утеплювача.

У наші дні найбільш затребуваним матеріалом, що забезпечує ефективну пароізоляцію, вважається армована плівка. Для неї характерна лояльна цінова політика та відмінні характеристики.

При установці пароізоляції потрібно ретельно попрацювати з зовнішніми стінами і з примиканнями. Також акцентуйте увагу на трубопроводах. Шматки матеріалу, який не буде пропускати пар, повинні бути склеєні один з одним максимально якісно.

Досить актуальною вважається покрівля скатного типу з наявністю мансарди. Цей елемент дає можливість істотного розширення житлового простору і розміреного застосування доступної площі.

Облаштовуючи подібного роду покрівлю необхідно її якісно висвітлити і утеплити. Щоб умови на горищному приміщенні були комфортними, спочатку реалізується теплоізоляція.

Утеплити можна кожну з площин, яка межує із зовнішнім світом.

Не варто забувати і про підбір відповідних матеріалів для покрівлі. Виріб з металочерепиці в літню пору буде піддаватися надмірному нагріванню. Це посприяє тому, що жити в мансардному приміщенні буде дискомфортно.

Також це спричинить великі грошові витрати на проведення вентиляції, теплоізоляції і системи кондиціонування. Продумайте ретельно, як буде здійснюватися будівництво горищного приміщення, і для чого воно планується використовуватися. Коректно і грамотно споруджена мансарда сприймається як житлове приміщення. Таке горище добре тим, що його можна експлуатувати для абсолютно різних цілей.

Кінцевим пунктом будівельного процесу покрівлі стане водовідведення з даху. Водовідвід виступить в якості захисту вимощення і стін споруди від надмірного негативного впливу вологи.

Система водостоку повинна охопити весь периметр покрівлі і бути продуктивною на максимум. З її допомогою вода буде відводитися в кращій кількості і напрямку.

Також важливо правильно встановити вікна для даху. Завдяки цим додатковим аксесуарам в будинку буде набагато світліше і візуально просторіше.

Інноваційні вимоги будівельних робіт врахували процедуру функціонування водостічної системи взимку. Монтується система підігріву, що забезпечує танення льоду і снігових опадів на покрівлі.

Якщо у вас є час і бажання, звести дах котеджу або заміського будинку власноруч можна швидко і просто.

Щоб все пройшло вдало, потрібно бути ознайомленим з початковими навичками будівництва даху своїми руками. Ви повинні знати, як здійснювати роботу за допомогою інструментів, якими обробляють дерев’яні поверхні. Коли зводиться дах, ціна за роботу прораховується, виходячи з кількості підготовлених матеріалів і відштовхуючись від складності робочого процесу. Якщо вас цікавить дах черепиця, ціна на її облаштування майстрами буде досить пристойною. Саме тому ми настійно рекомендуємо заощадити кошти і зайнятися будівництвом покрівлі без допомоги фахівців.

Де варто купувати матеріали для даху?

Кращі будматеріали знаходяться в онлайн-каталозі нашого офіційного сайту. В наявності є великий товарний перелік продукції за мінімальною ціновою політикою, для того щоб якісно зробити дах своїми руками. Що ви отримаєте від співпраці з нами?

 • Оперативну доставку замовленого товару по території України і за її межі.
 • Індивідуальне ставлення майстрів.
 • Безкоштовну консультацію з усіх питань.
 • Допомогу в підборі оптимального матеріалу для даху.
 • Супровід на кожному з етапів здійснення замовлення.
 • Можливість оплатити замовлення карткою або готівкою.
 • Якість товарів, що відповідає європейським стандартам і вимогам.

Керамічна черепиця та інші матеріали від компанії Комплекс Дах поставляються за найкращими цінами з гарантією якості. Наші товари прослужать багато років, не втрачаючи при цьому свій первісний вигляд. Вам гарантований найкращий дах стильного дизайнерського оформлення. Звертайтеся, будемо з нетерпінням чекати дзвінків і оформлення онлайн-заявок.

Інші новини

icon
0

наразі ваш кошик пустий'

icon