Створити дах котеджу чи дачі за допомогою керамічної черепиці доволі просто. Якщо для установки всі необхідні влаштування передбачаються попередньо, то процедура укладання керамічної черепиці не вимагає ніяких надзвичайних навичок. Але розрахувати і облаштувати дахову поверхню з черепиці із кераміки можуть лише справжні профі.
Краще самому відтворити монтаж керамічної черепиці (покрівельні роботи), так як ціна на них у майстрів досить велика.
Стан внутрішнього приміщення багато в чому буде залежати від якості укладання черепиці (покрівлі) і від стану даху. Якщо вас цікавить саме покрівля з керамічної черепиці, потрібно заздалегідь розуміти, що вона більше, ніж бітумна та важче, ніж металочерепиця. 1 м2 матеріалу має вагу від 40 до 60 кг. Для того, щоб монтаж керамічної черепиці відбувся коректно, потрібно приділити увагу посиленню крокв.
Облаштовуємо кроквяну дахову систему
Кроквяна система являється основою всієї дахової конструкції. Через те, що крокви спираються на фундамент і стіни, потрібно зробити правильний розрахунок їх міцності. Згідно зі стандартами, 1 м2 поверхні має витримувати вагу до 200 кг, незважаючи на те, скільки важить покрівля. Розуміти яке навантаження витримає дах треба, адже конструкція має бути стійкою до атмосферного впливу. Також має бути врахований запах міцності.
Якщо додати вагу покрівлі, керамічний дах повинен витримати навантаження 250 кг/м2. Задля цього він має бути посилений на 25 відсотків.
Будуючи житло, в основному, виробляють дерев’яні крокви. Це може бути брус перетином 7×15 см, що буде встановлений з кроком 60-80 см. Оптимальний показник перетину крокв, показник довжини бруса і крок, з яким деталі будуть встановлені на даху, розраховується в індивідуальному порядку. Крок крокв буде базуватись на тому, який у даху кут нахилу. При установці крокв один кінець бруса треба оперти на стіну, інший закріпити до конькового брусу.
Обрешітка для черепиці з кераміки
Утеплюючи дах, поверх крокв кладуть гідроізоляційний шар, по периметру брусками набивають контробрешітку. З внутрішньої сторони покрівлі між кроквами укладається утеплювач, що закривається пароізоляційним шаром.
Різновиди керамічної черепиці мають показники кута нахилу схилів, яких треба дотримуватись. Якщо ухил схилу менше 22 градусів, однозначно робиться укладка гідроізоляційного шару.
Важливою деталлю є обрешітка, яка теж потребує розрахунку. Вона набивається поперек крокв і на контробрешітку в горизонтальному положенні. Обрешітка накривається брусом із натуральної деревини з перетином 5х5 см або 4х4 см. Знизу обрешітка виробляється з 10-14 сантиметрової дошки. Габаритами та видом матеріалу з кераміки можна визначити відстань між брусками обрешітки.
Потрібно зробити правильний розрахунок кількості рядів на схилі, аби в ході установки не треба було підпилювати плитки з глини.
Установка натуральної черепиці
Керамічна черепиця зазвичай укладається на даху, кут нахилу якого варіюється від 22 до 65 градусів. Якщо показники інші, треба прибігти до використання відповідних рішень.
Установка реалізується по закінченню монтажу та облицювального процесу димоходів, мансардних віконних рам, антен тощо.
Обрешітка, на яку робиться укладка, може витримати людську вагу. Вона комфортна для переміщення по периметру даху. Але її не варто наражати надмірному навантаженню. Черепиця розкладається на невеликі стопки по декілька штук.
Перед тим, як почати укладання керамічної черепиці, бажано засвідчитись, що звіси схилів ідентичні. Перевірте площину крокв, вона не повинна відхилятись більше ніж 2,5 мм на 1 метр довжини. Укладка черепиці розпочинається знизу з правого кута та просувається вгору до лівого.
Аби на крокву було рівномірне навантаження, черепиця з кераміки встановлюється водночас на всіх схилах. Майже всі види черепиці мають знизу відповідні виступи, завдяки яким можна закріпити плитку за сусідні плитки і обрешітку, що значно полегшує укладання керамічної черепиці.
Замки забезпечені люфтом, завдяки якому черепиця переміщується на декілька мм. Це дозволяє зробити дах надійним та еластичним, деталі покрівлі будуть рухатись, неначе луска.
Фронтонні черепиці, перший ряд покрівлі на звисі карнизу та верхній ряд, що укладений під гребенем, кріпляться за допомогою відповідних комплектуючих.
На схилі даху кріпиться черепиця по одній штуці в рядок або в шаховому порядку. Взагалі укладка і вид кріплення основуються на моделі черепиці. Матеріал для покрівлі потрібно відрізати машинкою з диском, що має алмазне напилення.
Установка покрівлі на окремих ділянках
Стики дахових схилів мають ендови чи хребти.
Хребти черепиці з кераміки установлюють на дошку конькового типу розміром 5х5 см. Стик плиток перекривається черепицею конькового типу та підконьковою стрічкою.
На заглибинах спочатку робиться глуха фанерна опалубка. Після цього прокладається гідроізоляційна плівка та встановлюється алюмінієвий жолоб. І тільки після всього цього починається укладка черепиця з кераміки.
Покрівельні рядові плитки не є єдиними. Сучасні бренди, що представляють натуральну керамічну черепицю, можуть запропонувати широкомасштабний перелік інших додаткових елементів аби влаштувати дах. Завдяки добірним та фасонним деталям можна зробити естетичний та вишуканий дах.
Черепиця, види якої все частіше використовуються задля облаштування даху – якісний та довговічний матеріал.
Комплектація добірних деталей може складатись з:
- Різновидів конькової черепиці.
- Черепиці половинчастого типу.
- Бічної черепиці.
- Снігозупинюючої покрівлі.
- Вентиляційної черепиці.
- Матеріалу з виходом для комунікацій.
Також є деталі з полімеру та металу, по типу гребенів карнизів з отворами для вентиляції, кронштейнів для захисту від снігу і т.д.
Найкращі матеріали для даху від Комплекс Дах
Компанія Комплекс Дах поставляє багато якісних матеріалів для возведення даху. В нас є мідна покрівля та керамічна черепиця, яка гарно виглядає та відрізняється неабиякою практичністю.
Забезпечуємо:
- Оперативну доставку по Україні та закордон.
- Мінімальні ціни.
- Великий асортимент.
- Індивідуальне відношення до клієнтів.
- Оплату готівкою і карткою.
Якщо вас цікавить покрівля даху у Львові, ціни на черепицю є на сайті.
Інші новини
наразі ваш кошик пустий'